Charakterystyka




Powiat Wałecki


SPORT w Powiecie Wałeckim


  •  Wałeckie Towarzystwo Wioślarskie
  •  Maratonczyk LKS Mirstal Mirosławiec
  •  Klub Sportowy Żak
  •  Klub Karate Tradycyjnego

  • Terminarz imprez sportowych w Powiecie Wałeckim

       
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - chłopców LICEALIADA 2011/2012
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - dziewcząt LICEALIADA 2011/2012
  •  Komunikat z powiatowych sztafetowych biegów przełajowych - 12.10.2011 r.
  •  Komunikat z powiatowych indywidualnych biegów przełajowych - 6.04.2011 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych z dn. 4.10.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w LA (gimnazjada) Wałcz - 2.06.2010 r.
  •  Komunikat z Indywiduwalnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - 9.04.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 18-22.02.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej chłopców LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej dziewcząt LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Biegów Przełajowych na terenie COS OPO Bukowina w Wa3czu - 15.10.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym - 8 czerwca 2009 r.
  •  Podsumowanie LICEALIADY 2008/2009 - 2 czerwca 2009 r.
  •  Komunikat z GIMNAZJADY 2009 w piłce nożnej chłopców w Chwiramie - 6 maja 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej chłopców - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej dziewcząt - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Wyniki Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  •  Komunikat nr 1/2008/09 z zawodów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych






  • GRYFIK CUP 2014
    Powiat Wałecki

    W niedzielę odbył się finał wojewódzki GRYFIK CUP, w którym wzięły udział 24 zespoły chłopców (rocznik 2004 i młodsi) oraz 14 drużyn dziewcząt (rocznik 2001 i młodsze) z województwa zachodniopomorskiego. W imprezie, która odbyła się na stadionie przy ul. Twardowskiego wzięły udział zespoły wyłonione z eliminacji gminnych oraz powiatowych. W sumie w eliminacjach wzięło udział blisko 200 zespołów chłopców i 87 drużyn dziewcząt.

    W meczu finałowym dziewcząt UKS Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz wygrał z SP Kościernica 11:1.
    W meczu finałowym chłopców Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg (rocznik 2004) pokonała Pogoń Szczecin (rocznik 2005) 8:1.

    Końcowa klasyfikacja dziewcząt:

    1. UKS Orzel2010 Women PZZ Wałcz
    2. SP Kościernica
    3. Zalew Stepnica
    4. UKS Olimpia Szczecin
    Powiat Wałecki Powiat Wałecki
    Najlepsza zawodniczka: Oliwia Szperkowska UKS Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz Najlepsza bramkarka: Nikola Brzozowska SP Kościernica Najskuteczniejsza: Natalia Ciesiółka UKS Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz

    Klasyfikacja końcowa chłopców:

    1. Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg (2004)
    2. Pogoń Szczecin (2005)
    3. UKS Unia Dolice
    4. MUKS Orzeł 2010 Retting Wałcz

    Najlepszy zawodnik: Olwier Smuniewski AP Pogoń Szczecin Najlepszy bramkarz: Jakub Kraszkiewicz Muks Orzeł 2010 Retting Wałcz Król strzelców: Wojtek Kamiński AP Kotwica Kołobrzeg

    Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz w ramach eliminacji mistrzostw Europy Polska - Szkocja, który odbędzie się dnia 14 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.
    Dodatkowo wszyscy finaliści otrzymali vouchery na mecze Pogoni oraz nagrody rzeczowe.

    Organizatorem turnieju było Województwo Zachodniopomorskie, natomiast współorganizatorem Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej. Partnerami sportowymi byli Pogoń Szczecin oraz MKS Olimpia Szczecin.







    Wałeccy Olimpijczycy
    MONTREAL - 1976 r.
    Grzegorz Kołtan, Kazimierz Górecki - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 4 miejsce
    MOSKWA - 1980 r.
    Grzegorz Kołtan - kajakarstwo 4 miejsce - WTS "Orzeł" Wałcz
    Anna Bukis "Skra Warszawa" (wychowanka WTS "Orzeł") LA - 1500 m
    Ewa Lewandowska, Wanda Piątkowska, Beata Komuda, Jolanta Modlinska,
    Teresa Soroko, Krystyna Ambroś, Grażyna Różanska MKS Wałcz wioślarstwo - 12 miejse
    SEUL - 1988 r.
    Maciej Freimut - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 5 i 6 miejsce
    Jolanta Łukaszewicz - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 8 i 9 miejsce
    BARCELONA - 1992 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł" - 2 miejsce
    ATLANTA - 1996 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł", kajakarstwo
    Tomasz Galiasz "Wiskord Szczecin", wychowanek WTS "Orzeł"
    Przemysław Radkiewicz "Skra Warszawa", wychowanek WTS "Orzeł", skok wzwyż 10 miejsce
    SYDNEY - 2000 r.
    Daniel Jedraszko, Paweł Baraszkiewicz - absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego
    ATENY - 2004 r.
    Łukasz Woszczynski AZS Gorzów Wlkp., wychowanek WTK "Orzeł" - kajakarstwo 5 miejsce