Charakterystyka




Powiat Wałecki


SPORT w Powiecie Wałeckim


  •  Wałeckie Towarzystwo Wioślarskie
  •  Maratonczyk LKS Mirstal Mirosławiec
  •  Klub Sportowy Żak
  •  Klub Karate Tradycyjnego

  • Terminarz imprez sportowych w Powiecie Wałeckim

       
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - chłopców LICEALIADA 2011/2012
  •  KOMUNIKAT Z ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ - dziewcząt LICEALIADA 2011/2012
  •  Komunikat z powiatowych sztafetowych biegów przełajowych - 12.10.2011 r.
  •  Komunikat z powiatowych indywidualnych biegów przełajowych - 6.04.2011 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych z dn. 4.10.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w LA (gimnazjada) Wałcz - 2.06.2010 r.
  •  Komunikat z Indywiduwalnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych - 9.04.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w koszykówce dziewcząt LICEALIADA 2009/2010 - 01-05.03.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców LICEALIADA 2009/2010 - 18-22.02.2010 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej chłopców LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w piłce recznej dziewcząt LICEALIADA 2009 - 16-23.11.2009 r.
  •  Komunikat z Powiatowych Biegów Przełajowych na terenie COS OPO Bukowina w Wa3czu - 15.10.2009 r.
  •  Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym - 8 czerwca 2009 r.
  •  Podsumowanie LICEALIADY 2008/2009 - 2 czerwca 2009 r.
  •  Komunikat z GIMNAZJADY 2009 w piłce nożnej chłopców w Chwiramie - 6 maja 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej chłopców - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Komunikat z LICEALIADY w piłce nożnej dziewcząt - 20-24 kwietnia 2009 r.
  •  Wyniki Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  •  Komunikat nr 1/2008/09 z zawodów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych






  • Konferencja Akademia Piłkarska GRASSROOTS

    Dnia 24 listopada br. (poniedziałek) w Drawsku Pomorskim odbędzie się organizowana przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej konferencja szkoleniowa dla trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i animatorów piłki nożnej pt. Akademia Piłkarska GRASSROOTS 2014. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w Domu Kultury i Gimnazjum przy ul. Dworcowej w Drawsku Pomorskim.

    Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, a wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i certyfikaty uczestnictwa przygotowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zapisy będą dokonywane przed konferencją od godz. 9.00 do 10.00 na podstawie wypełnionych przez uczestników na miejscu - FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH. Prosimy wszystkich o wcześniejsze przybycie. Początek konferencji zaplanowano na godz. 10.00.
    Prelegentami i wykładowcami będą trenerzy młodzieżowych Reprezentacji Polski oraz DFB Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Szczegółowy ramowy program konferencji będzie dostępny na stronie www.zzpn.pl.

    Z ramienia ZZPN prelegentami będą trenerzy:
    1.Miłosz Stępiński, tematyka Współczesne trendy w piłce nożnej na podstawie MŚ 2014 w Brazylii trener asystent młodzieżowej Reprezentacji Polski U-20.
    2.Marcin Łazowski, tematyka Wybrane środki treningowe Reprezentacji Polski U-16 trener asystent młodzieżowej Reprezentacji Polski U-16.
    Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 504 855 750 (Trener Edukator ZZPN Paweł Podgórski).




    Powiatowe rozgrywki unihokeja i tenisa stołowego
    szkół podstawowych i gimnazjów


    UNIHOKEJ
    • 02 grudnia 2014 r. godz. 10:00 - chłopcy szkoły podstawowej, zawody w Mirosławcu
    • 03 grudnia 2014 r. godz. 09:00 - chłopcy gimnazjum, zawody w Tucznie
    • 04 grudnia 2014 r. godz. 09:00 - dziewczęta gimnazjum, zawody w Tucznie
    • 05 grudnia 2014 r. godz. 10:00 - dziewczęta szkoły podstawowej, zawody w Mirosławcu


    TENIS STOŁOWY
    • 09 grudnia 2014 r. godz. 09:00 - dziewczęta i chłopcy gimnazjum, zawody w Tucznie
    • 10 grudnia 2014 r. godz. 09:00 - dziewczęta i chłopcy szkoły podstawowej, zawody w Człopie








    Wałeccy Olimpijczycy
    MONTREAL - 1976 r.
    Grzegorz Kołtan, Kazimierz Górecki - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 4 miejsce
    MOSKWA - 1980 r.
    Grzegorz Kołtan - kajakarstwo 4 miejsce - WTS "Orzeł" Wałcz
    Anna Bukis "Skra Warszawa" (wychowanka WTS "Orzeł") LA - 1500 m
    Ewa Lewandowska, Wanda Piątkowska, Beata Komuda, Jolanta Modlinska,
    Teresa Soroko, Krystyna Ambroś, Grażyna Różanska MKS Wałcz wioślarstwo - 12 miejse
    SEUL - 1988 r.
    Maciej Freimut - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 5 i 6 miejsce
    Jolanta Łukaszewicz - WTS "Orzeł" Wałcz - kajakarstwo 8 i 9 miejsce
    BARCELONA - 1992 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł" - 2 miejsce
    ATLANTA - 1996 r.
    Maciej Freimut "Zawisza Bydgoszcz", wychowanek WTS "Orzeł", kajakarstwo
    Tomasz Galiasz "Wiskord Szczecin", wychowanek WTS "Orzeł"
    Przemysław Radkiewicz "Skra Warszawa", wychowanek WTS "Orzeł", skok wzwyż 10 miejsce
    SYDNEY - 2000 r.
    Daniel Jedraszko, Paweł Baraszkiewicz - absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego
    ATENY - 2004 r.
    Łukasz Woszczynski AZS Gorzów Wlkp., wychowanek WTK "Orzeł" - kajakarstwo 5 miejsce